Prof. Dr. İsmail Tunalı hayatını kaybetti.

Share Button

İsmail Tunalı

Prof. Dr. İsmail Tunalı 21 Aralık 2015 tarihinde (92 yaşında) hayata veda etti. İsmail Tunalı’yı rahmetle anarken kederli ailesine ve dostlarına en derin taziyelerimizi sunuyoruz.

Tunalı için yarın Erenköy Galip Paşa Camisi’nde öğle vakti cenaze  namazı kılınacak. Tunalı’nın cenazesi, Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa  verilecek.

İsmail Tunalı, 1923 yılında Romanya Silistire’de doğdu. 1948 yılında  İstanbul Üniversitesinde Felsefe Bölümünü bitiren Tunalı, Viyana Üniversitesinde  felsefe, psikoloji, sanat tarihi doktorası yaptı ve felsefe profesörü oldu.  1959-1962 yılları arasında Erzurum Atatürk Üniversitesinin kuruluşunda öğretim  üyesi olarak görev aldı. 1963-1974 yılları arasında da Gayri Menkul Eski Eserler  ve Anıtlar Yüksek Kurulu Üyeliği yapan Tunalı, 1966’da Almanya Tübingen  Üniversitesinde bir sömestr çalıştı ve konferanslar verdi. 1978-1984 yıllarında  Viyana Üniversitesinde felsefe ve estetik dersleri veren Tunalı, 1984’te de  Almanya Konstanz Üniversitesinde Aristoteles ve Wittgenstein hakkında seminerler  düzenledi. 1987-1988 yıllarında da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyal  Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevini yürüttü.
Tunalı, Türkiye’de İstanbul, Maltepe, Mimar Sinan, Yeditepe ve Marmara  üniversitelerinde öğretim üyeliği görevinde bulundu.

Share Button
Ufuk Güneş

Hakkında Ufuk Güneş

Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Stajını ATV'de tamamladı.Posta Gazetesi'nde ( Trakya Eki)Muhabirlik yaptı.2011- 2012'de Kocaeli Üniversitesi Uygulama Radyosu Radyo Ki'de Güne Bakış Programı'nda Editör- Spiker olarak görev aldı.

Yorumlara kapalıdır