Yunus Ensari Resim Yarışması II Sonuçlandı!

Share Button

DSC_0066

Genç sanatçılara destek olmak amacıyla Taurus AVM Yönetimi ve Platform A Sanat Galerisi işbirliğiyle bu sene ikincisi gerçekleştiren Yunus Ensari Resim Yarışması sonuçlandı.Prof.Dr.Hüseyin Elmas, Prof.Dr.Şeniz Aksoy, Yard.Doç.Dr.Umur Türker, Hakan Esmer, Kaya Özsezgin, Yalçın Gökçebağ’dan oluşan yarışma jürisi 45 farklı şehirden 425 eser arasında yaptığı değerlendirme sonucunda, 7.000 TL olan 1.lik ödülünü A. Oğuz Kaleli, 6.000 TL olan 2.lik ödülünü Mustafa Sönmez, 5.000 TL olan 3.lük ödülünü Burak Erim kazandı. Şevket Kütle ve Hasan Akdaş1.000 TL olan mansiyon ödüllerini, Ali Gümülcine ise 500 TL olan jüri özel ödülünü almaya hak kazandı. Yarışmaya katılan 24 eser sergilenmeye değer bulundu. Yarışmanın ödül töreni ve yarışma sergisinin açılışı 16 Ocak 2016 tarihinde Platform A Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecektir.

Platform A yöneticileri, sanata verdiği önemi bünyesinde yer alan sanat merkezi ile ortaya koyan Taurus AVM’nin destekleriyle bu sene ikinci kez düzenlenen ve gelenekselleşerek her sene düzenlenmeye devam edilecek olan yarışmanın, genç sanatçıların sanatsal üretimlerine ve sanatın yaygınlaşmasına oldukça büyük katkısı olduğunu vurguladılar. İlk olarak 2014 yılında gerçekleştirilen yarışmaya, bu sene yapılan 425 başvurunun beklenenin üzerinde olduğunu, gelecek senelerde yarışmaya daha da yoğun ilgi olacağına inandıklarını belirttiler.

Yarışmada ödül alan ve sergilemeye değer görülen eserlerwww.yunusensariresimyarismasi.comadresinde görülebilir.

Share Button
Ufuk Güneş

Hakkında Ufuk Güneş

Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Stajını ATV'de tamamladı.Posta Gazetesi'nde ( Trakya Eki)Muhabirlik yaptı.2011- 2012'de Kocaeli Üniversitesi Uygulama Radyosu Radyo Ki'de Güne Bakış Programı'nda Editör- Spiker olarak görev aldı.

Yorumlara kapalıdır