Sema Ilgaz Temel “Zamanın Kıyısında Yürümek”, Galeri FE, 23 Kasım – 21 Aralık 2017

Share Button

1

Galeri FE; Çağdaş Türk resim ve baskı sanatının önemli isimlerinden Sema Ilgaz Temel’in solo sergisine ev sahipliği yapıyor.

 

Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Grafik bölümü mezunu, Avusturya’nın sağlamış olduğu bursla Salzburg’da çalışmış ve üretmiş, halen daha Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nde profesör olarak öğretim görevi ve bölüm başkanlığına devam eden, birçok ödüle sahip Sema Ilgaz Temel’in “Zamanın Kıyısında Yürümek” isimli solo sergisi 23 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında Galeri FE izleyicisiyle buluşuyor.

 

“Resim yapmak, gerçeği yansıtmaktır. Kendi öznel gerçeğimizi düşünceleri görünür kılarken aynı zamanda bilinçaltının  keşfine yönelik metaforik izlerin peşinden gitmektir. Anlatmaktan çok anlamaya yönelik izdüşümleri barındırır içinde… Hem kendisi olmak, hem kendine dışardan bakmaktır. Bazen içinde, bazen dışında olmaktır zamanın. Yabancılaştığımız hayatın içindeki serüven ve yalnızlık duygusuna direnmektir. Renkleri biçimleri, yüzleri, düşünceleri saklayan belleğin gelgitleri içinde kaybolmaktır. İnsandan ve görünürlükten yola çıkarak zamanın kıyısında yürümektir. Herkesin ve hiç kimsenindir.” sözleriyle tanımladığı sanat serüveninde Ilgaz Temel; çarpıcı portreler, figürler ve kullanmış olduğu etkileyici renk paletiyle sanatçı özgün baskı ve resim çalışmalarıyla kendi dünyasını sanatseverlere açıyor.

 

Açılış kokteyli 23 Kasım Perşembe günü gerçekleşecek olan Sema Ilgaz Temel’in “Zamanın Kıyısında Yürümek” isimli solo sergisi 21 Aralık’a kadar izlenebilecek.


Sergi Pazar Pazartesi hariç her gün 11.00 – 19.00 saatleri arasında izlenebilir.

 

Cemil Topuzlu Cad. Kutmen Apt. 60/2 D:4
Ciftehavuzlar, Kadikoy, Istanbul
T: 0216 368 03 78

Share Button

Yorumlara kapalıdır